nan optipro 1
W jaki sposób wybrać mleko modyfikowane?

W jaki sposób wybrać mleko modyfikowane?

Mleko modyfikowane jest produktem spożywczym o specjalnym przeznaczeniu. Nan Optipro 1 z Bee.pl to żywność dla dzieci, które z przeróżnych przyczyn nie mogą być karmione matczynym mlekiem. Jest to zmodyfikowane i przetworzone krowie mleko. Jest ono oczywiście wzbogacone o minerały, witaminy oraz także probiotyki. Mleka modyfikowane współczesne są tworzone według bardzo rygorystycznych norm, a ich skład jest regulowany przez Dyrektywę Unii Europejskiej, jak i przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia.

Czym jest modyfikowane mleko?

Mleko modyfikowane jest przetworzonym mlekiem krowim, które dostosowane jest do potrzeb jeszcze niedojrzałego układu pokarmowego noworodka oraz niemowlęcia, wzbogacone o odpowiednie białka, tłuszcze, składniki mineralne oraz witaminy. Naturalne mleko od kroku nie jest pokarmem odpowiednim dla niemowląt z uwagi na bardzo wysokie stężenie minerałów i białka, ilość niedostateczną żelaza, witaminy C oraz znacznie utrudnione trawienie. Stąd poddane zostało modyfikacjom, co umożliwia podawanie go dzieciom, które nie mogą po prostu być karmione mlekiem matki lub też, których marki się zdecydowały na nie karmienie naturalne dziecka.

Mleko modyfikowane jest tworzone bezpośrednio na wzór mleka matki. Nie ma jednak możliwości stworzenia produktu, który w stu procentach odwzorowywałyby kobiece mleko.

Jaki jest skład modyfikowanego mleka?

Współcześnie produkowane modyfikowane mleka są poddawane nadzorowi ścisłemu oraz prawnym standardom. Znaczna większość z nich ma skład podobny, zazwyczaj się różnią znaczną szczegółowością opisu wszelkich zawartych składników.

Główne składniki mleka modyfikowanego to: laktoza z mleka, koncentrat białka serwatkowego, odtłuszczone mleko w proszku, odmineralizowana serwatka z mleka, olej ryby, oleje roślinne, węglowodany złożone, prebiotyki, probiotyki, syntetyczne witaminy, minerały oraz także mikroelementy w formie chemicznej. Naprawdę skład ten jest całkowicie bezpieczny dla naszego dziecka.