nan optipro 1
Jakie są różnice pomiędzy mlekiem modyfikowanym a mlekiem naturalnym?

Jakie są różnice pomiędzy mlekiem modyfikowanym a mlekiem naturalnym?

Mleko matki

Położne, lekarze pediatrzy oraz dietetycy nie mają wątpliwości – jak najbardziej mleko matki jest pokarmem na pewno bardziej wartościowym niż modyfikowane mleko. Pokarm kobiecy naturalny jest przystosowany idealnie, aby spełniać wszelkie potrzeby dziecka.

Na pewno mleko matki zawiera wszelkie niezbędne składniki odżywcze oraz witaminy, z wyjątkiem witaminy K i D, które w kobiecym mleku są w niedostatecznych ilościach dla potrzeb niemowlęcia oraz powinny być suplementowane dodatkowo. W jego składzie znajdziemy przeciwciała, które to zagwarantują prawidłowy rozwój naszego dziecka. Na pewno będą znacznie wspomagały odpornościowy układ dziecka. Hormony, które są zawarte w mleku matki, jak hormony tarczycy, insulina oraz kortyzol, mogą mieć spory wpływ na kształtowanie się pokarmowego przewodu dziecka.

Karmienie naturalne dziecka znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się przewlekłych chorób jak choroba niedokrwienna serca, cukrzyca, a do tego zachorowania na nowotwory. Dzieci, które są karmione piersią rzadziej nadwagę. Pokarm kobiecy wspiera znacznie rozwój nerwowego układu dziecka, kształtowanie się narządu wzroku oraz do tego mózgu.

Poznajmy różnice

Próby stworzenia mleka, które byłoby wzorowane na mleku matki podejmowane już były setki lat temu. Miało ono zastąpić kobiecy naturalny pokarm w krytycznych sytuacjach, gdy karmienie piersią byłoby niemożliwe, a dziecku by groziła głodowa śmierć. Do tej pory to była jedyna funkcja mleka modyfikowanego – zastąpienie mleka matczynego w przypadku, w którym matka nie chce lub też nie może karmić w sposób naturalny.

Różnica pomiędzy mlekiem matczynym a mlekiem modyfikowanym Nan Optipro 1 polega głównie na tym, że to pierwsze to żywy pokarm oraz substancja biologicznie aktywna, która dostosowuje się na bieżąco do potrzeb, wieku oraz stanu zdrowia dziecka. Pokarm kobiecy co najmniej zawiera tysiąc rodzajów białek. Producenci modyfikowanego mleka, jak się bardzo nie starają swojego produktu upodobnić do kobiecego mleka, nie są w stanie odwzorować go w takim właśnie zakresie. Jednak obecne mleka modyfikowane są naprawdę bardzo wysokiej jakości.